»Reprezentativne delodajalske organizacije menimo, da delodajalci ne morejo kriti stroškov testiranja zaposlenih, ki se ne želijo odločiti za brezplačno alternativo – cepljenje.«
»Strošek testiranja zaposlenih ne bi smel biti breme delodajalcev.«
»Vsako podjetje, ki želi delovati in testira svoje zaposlene, dobi te stroške povrnjene.«
»Zapiranje malega gospodarstva nikakor ne pride v poštev. Obrtniki in podjetniki želimo delati, pri čemer upoštevamo vse zaščitne ukrepe, vendar pa mora biti poslovanje rentabilno. Vztrajamo pri tem, da mora stroške testov za zaposlene kriti država, in ne delodajalec.«
»Glede na to, da gre za navodilo delodajalca zaposlenemu v povezavi z delodajalčevo obveznostjo zagotavljanja varnosti in zdravja pri delu oz. nalaganje obveznosti zaposlenemu v okviru delovnega časa zaposlenega ni argumenta, da bi delodajalec strošek testiranja upravičeno naložil v plačilo delavcu.«
»Delodajalec mora pokriti stroške testov, pri čemer Štrukelj opozarja, da je očitno razbrati iz tega odloka, da za to ne bo delodajalec dobil dodatnih sredstev.«
»Delodajalci pa vsekakor ne pristajamo na to, da gre testiranje v breme delodajalcev.«
»Vsa preventivna testiranja smo do zdaj izvajali z napotitvijo zaposlenih na redna PCR-testiranja na strošek delodajalca. Prav tako razmere, povezane s covidom-19, obvladujemo brez večjih izzivov.«
»Naše stališče je, da mora stroške hitrega testiranja nujno kriti proračun, še posebej, če so testiranja obvezna, ne pa da se z njimi dodatno obremenjujejo domovi, kajti posledično se to prevali na oskrbnine, ki pa jih plačujejo stanovalci in njihovi svojci.«
»Delodajalci nikakor ne želimo izgubljati ljudi, ki so polni delovnih izkušenj, kar je predvsem prisotno med starejšimi zaposlenimi.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju